FAQ

01. Co muszę zrobić, żeby wziąć udział w targach Career EXPO?

Wystarczy, że zarejestrujesz się za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na Twoją skrzynkę mailową zostanie wysłany mail z linkiem aktywacyjnym, który upoważnia Cię do pobrania darmowego biletu wstępu. Bilet pobierz na swoje urządzenie mobilne lub wydrukuj i okaż po wejściu do hali, w której odbywają się targi. Zapraszamy! :)

02. Czy udział w targach jest płatny?

Nie, udział w Career EXPO nic nie kosztuje. Możesz jednak wziąć trochę drobnych na kawę i ciasto, które będziesz mógł kupić na terenie hali, jak już zmęczysz się rozmowami z firmami :)

03. Czy muszę drukować bilet?

Powinieneś - po pierwsze dlatego, że łatwiej będzie nam go zeskanować. Po drugie - na bilecie znajduje się okienko z Twoim imieniem i nazwiskiem, które na targach możesz wyciąć w specjalnym punkcie i włożyć do identyfikatora, który otrzymasz od nas bezpłatnie. Wówczas rekruterzy widzą od razu, z kim rozmawiają :) Jeśli nie uda Ci się wydrukować biletu, możesz go ściągnąć na swoje urządzenie mobilne. Po wejściu na halę, w której odbywają się targi, okaż nam go na wyświetlaczu.

04. Czy na jeden bilet może wejść większa ilość osób? Jeśli przyjeżdżamy grupą, czy możemy wygenerować grupowy bilet?

Każda osoba, która chce wziąć udział w targach musi się zarejestrować. Bilet jest indywidualny i przypisany tylko jednej osobie.

05. Co zrobić, jeśli nie mogę zarejestrować się online lub pobrać biletu?

Nic straconego, nie rezygnuj z uczestnictwa w targach! Po wejściu do hali, zgłoś się do stoiska rejestracji, a my pomożemy Ci dopełnić wszelkich formalności. Byłoby nam miło, gdybyś też opisał dokładnie problem i wysłał nam taki feedback za pomocą naszego fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pl.careerEXPO

06. Can I participate at the event, when I’m english speaking person?

Yes, you can! :) Most of our exhibitors speak english or other languages and they look for employees with language skills. Out staff also is english-speaking so you can ask us whatever you want to. So feel free to visit Career EXPO and find your perfect job!

07. Jak zgłosić swój udział w Szybkiej Rekrutacji?

Aby umówić się na Szybką Rekrutację podczas targów, pamiętaj, żeby po zalogowaniu się na swój profil wypełnić CV. Dzięki temu nie będziesz musiał załączać już żadnych dodatkowych dokumentów, a Twoje dane, umiejętności i doświadczenie będzie widoczne dla pracodawcy, z którym chcesz się skontaktować. Następnie zapoznaj się z listą firm, które biorą udział w Szybkiej Rekrutacji wchodząc w odpowiednią zakładkę na swoim koncie i wybierz tę, do której chcesz aplikować. Twoja aplikacja zostanie wysłana bezpośrednio do rekruterów wybranej firmy, a jeśli jej weryfikacja przebiegnie pomyślnie, rekruterzy skontaktują się z Tobą w celu ustalenia godziny spotkania. Pamiętaj, żeby regularnie sprawdzać swoją skrzynkę e-mail! Po wejściu na teren targów, zgłoś się do stoiska firmy, z którą jesteś umówiony o danej godzinie. Nie spóźnij się! Powodzenia! :)

08. Jak zapisać się na szkolenie/prelekcję?

Możesz to zrobić logując się na swoje konto, gdzie znajdziesz aktualną listę szkoleń lub prelekcji dla danego miasta. Zapisujesz się klikając przycisk “zapisz” obok wybranego szkolenia lub prelekcji. Potwierdzenie zapisu zostanie przesłane na Twoją skrzynkę mailową.

09. Na szkolenie, w którym chcę wziąć udział, nie ma już miejsc. Czy mogę zapisać się na listę rezerwową?

Tak, za pomocą tego samego guzika :) Jeśli ktoś z listy podstawowej nie przyjdzie lub spóźni się na szkolenie, możesz śmiało zająć jego/jej miejsce!

10. Czy muszę wypełniać swoje CV w systemie?

Jest to opcjonalne, ale rekomendowane. Dzięki wypełnionemu CV pracodawcy łatwiej Cię odnajdą w systemie i być może zatrudnią (nawet, jeśli już będzie po targach). Wypełnienie CV jest obligatoryjne wówczas, gdy chcesz wziąć udział w Szybkiej Rekrutacji.

11. Jak przygotować się do udziału w targach?

Zapoznaj się z wystawcami (www.careerexpo.pl/firmy) i wybierz te, z którymi chcesz porozmawiać. Dowiedz się o nich czegoś więcej, zrób notatki - to zaprocentuje podczas rozmowy! Przygotuj się do niej jak do rozmowy kwalifikacyjnej, bądź pewny siebie i znaj swoją wartość. Przekaż rekruterowi swoje CV (wydrukuj ich wcześniej przynajmniej kilka). Jeśli masz wątpliwości, czy jest zbudowane poprawnie - zabierz je ze sobą na targi, skorzystaj z naszych doradców na stanowisku konsultacyjnym i wydrukuj nowy dokument w punkcie informacyjnym na targach. Warto, żebyś przed targami zapisał się również na interesujące Cię szkolenia i prelekcje, wziął w nich czynny udział i wyniósł jak najwięcej.

12. Czy powinienem mieć przy sobie swoje dokumenty aplikacyjne?

Nie zaszkodzi! Jeśli jednak zapomniałeś je ze sobą zabrać lub nie masz możliwości wydrukowania dokumentów, możesz to zrobić bezpośrednio na targach na naszym stoisku informacyjnym. Za darmo wydrukujemy Ci do 10 egzemplarzy Twojego CV (kopie czarno-białe).

13. Gdzie odbywają się szkolenia/prelekcje?

Informacje o miejscu i godzinie szkolenia lub prelekcji są dostępne na naszej stronie internetowej w harmonogramie wydarzeń. Dodatkowo każdy zapisany uczestnik szkolenia lub prelekcji otrzymuje maila z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, po wejściu na halę, udaj się do naszego punktu informacyjnego. Chętnie pomożemy!

14. Co zrobić, jeśli spóźniłem się na szkolenie?

Uchyl drzwi i jeśli w sali znajdziesz miejsce siedzące, zajmij je bez zwracania na siebie uwagi prowadzącego i uczestników.

16. Gdzie znajdę więcej wskazówek, jak znaleźć pracę na targach?

Na początek, zajrzyj do zakładki “Wiedza” na naszej stronie internetowej careerexpo.pl/wiedza/eksperci. Znajdziesz tam sporo ciekawych tekstów, porad i praktycznych informacji, które przybliżą Ci specyfikę rynku pracy i oczekiwania pracodawców, a także podpowiedzą Ci, jak skutecznie aplikować. Zapraszamy również do lektury naszego bloga blog.careerexpo.pl/, gdzie w swobodny sposób podejmujemy zagadnienia i dylematy towarzyszące poszukiwaniu pracy. Warto być także na bieżąco z naszym fanpage’m na Facebooku www.facebook.com/pl.careerEXPO/ Polub go, zapisz się do wydarzenia w Twoim mieście i zaproś znajomych - niech również skorzystają :)

17. Czy dla uczestników targów-studentów są zorganizowane zwolnienia rektorskie?

Niestety nie mamy na to wpływu, ALE na stanowisku informacyjnym możemy przygotować dla Ciebie imienne zaświadczenie o udziale w targach, które przez wiele uczelni jest respektowane jako usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach.

18. Jak powinienem się ubrać na targi?

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Dlatego ubierz się schludnie i elegancko, ale nie przesadnie - najważniejsze, żebyś podczas rozmowy z rekruterami czuł się komfortowo i swobodnie.

19. Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie - z kim mogę się skontaktować?

Napisz do nas wiadomość prywatną na naszym fanpage: www.facebook.com/pl.careerEXPO lub wyślij maila z pytaniem na adres: info@careerexpo.pl

Error message here!

Ukryj Error message here!

Zapomniałeś hasła?

Zapomniałeś hasła? Podaj twój adres e-mail, a wyślemy Ci na niego informacje dotyczące resetowania hasła.

Error message here!

Wróć do logowania!

Close